Fudbal: Zvezda savladala Partizan

Slične objave

Podeli

Nikola Paripović

BEOGRAD, 20. april 2024. – Igralo se ukupno 111 minuta, a Crvena zvezda je posle preokreta i dva penala uspela da slavi u 173. večitom derbiju.

Meč je počeo u izuzetno visokom ritmu. Dva gola u prvih 15 minuta i sijaset prilika uz to. Crvena zvezda imala veći posed lopte, međutim, Partizan je bio konkretniji. Dobru priliku je imao Goh u 28. minutu, međutim, pogodio je „samo“ stativu.

Posle toga su crveno-beli uspostavili kontinuitet napada i preuzeli inicijativu, Bukari je imao nekoliko odličnih prilika, a najbolju je propustio u nadoknadi prvog poluvremena kada mu je Krunić odbranio u situaciji „jedan na jedan“. Crvena zvezda je bila nešto konkretnija u prvom delu igre, međutim, žaliće i Partizan za propuštenim prilikama.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 3:2 (1:1)

STRELCI: 0:1 – BAŽDAR U 11, 1:1 – KANGA U 16 (IZ PENALA), 1:2 – SEVERINA U 56, 2:2 – ENDIAJ U 89, 3:2 – KATAI U 90+9 (IZ PENALA). GLEDALACA: 30.000. SUDIJA: PAVLE ILIĆ.

CRVENA ZVEZDA: GLAZER – MIJAILOVIĆ, SPAJIĆ, DRAGOVIĆ, RODIĆ (OD 46. ĐIGA) – KANGA (OD 58. KATAI), STAMENIĆ – BUKARI (OD 90+11. KRASO), HVANG, IVANIĆ (OD 78. OLANJINKA) – ENDIAJ (OD 90+11. MILUNOVIĆ).

PARTIZAN: KRUNIĆ – STOJKOVIĆ (OD 78. FILIPOVIĆ), KOVAČEVIĆ, MARKOVIĆ, ANTIĆ – OVUSU, KASTILJO (OD 67. STJEPANOVIĆ) – SEVERINA (OD 89. NATHO), ZAHID, GOH (OD 78. KALULU) – BAŽDAR (OD 67. SALDANJA).

Drugo poluvreme je počelo, a Ksander Severina je 11 minuta po početku postigao spektakularan gol i doveo Partizan u novo vođstvo. Zvezda je napadala, stvarala prilike, Katai je uspeo da izjednači u 69. minutu, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije Šerifa Endiaja.

Klub iz Ljutice Bogdana je napadao, stvarao prilike, ali je i promašivao neprestano. Delovalo je da će Partizan doći do pobede, ali je crno-bele osujetio Šerif Endiaj golom u 89. minutu za 2:2.

Nastavili su crveno-beli sa napadima, Bukari je u šestom minutu nadoknade protutnjao pored Antića, a defanzivac Partizana ga je nesmotreno oborio i Pavle Ilić je ponovo pokazao na penal. Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost i u dubokoj nadokadni je savladao Krunića za veliki preokret na stadionu „Rajko Mitić“.

Igralo se neverovatnih 21 minut nadoknade, ali Partizan nije uspeo da ponovo izjednači i pokvari slavlje Crvenoj zvezdi. Matematički još uvek nije sve gotovo, ali deset bodova prednosti je teško moguće nadoknaditi na šest kola pre kraja.