петак, јул 5, 2024

Novak Đoković u polufinalu AO

Slične objave

Podeli

Novak Đoković, najbolji teniser u istoriji i deseterostruku  šampion Australian Opena, pobijedio je u prvom susretu četvrtfinala, deset gpdina mlađeg Amerikanca Taylora Fritza u četiri seta 7:6, 4: 6, 6: 2 i 6:3.

Igralo se po vrlo toplom veremenu u popodnevnom terminu, pa je to možda bio razlog što u prvom setu nije bilo previše uzbuđenja, ali je početkom drugog seta prvi put jedan od igrača oduzeo rivalov servis i to Fritz Đokoviću, što mu je bilo dovoljno da dobije taj set i izjednači rezultat.

Poslije toga, Amerikanac je nestao s terena, dok je Srbin, kojega je tradicionalno bodrilo mnogo navijača, uz briljantan tenis lako meč priveo kraju.

Suparnik Novakov u polufinalu biće pobjednik dvoboja između Talijana Sinnera I Rusa Rubljeva, koji na AO igraju u fantastičnoj formi.

Sutra ćemo saznati i druga dva polufinalista između Medvedeva, Hurskaza , Alcaraza i Zvereva.