Midhat Šljivak
UEFA kongres u Beogradu donio je nevjerovatan haos zbog zastave Kosova u dvorani Sava Centra. Ona je nakon snimaka na društvenim mrežama navodno sklonjena i zapaljena.
Fudbalski savez Srbije reagovao je danas na snimke iz Sava Centra gdje je na Kongresu UEFA istaknuta zastava Kosova.
Sve je krenulo kada se predsjednik Fudbalskog saveza Kosova Agim Ademi fotografisao pored zastave. Na Kosovu je proglašen junakom, a iz FS Srbije ističu da je to zapravo bila politička provokacija.
„Sjenu na izvanrednu organizaciju bacio je propust organizatora koji je jedan učesnik Kongresa pokušao da iskoristi za nefudbalske interese“, navodi se u saopštenju FS Srbie i potom se nastavlja: „Reagovali smo zajedno, brzo i odlučno i sa punom odgovornošću. Obavještavamo javnost da na Kongresu UEFA danas u Beogradu nema nikakve zastave niti zastavice tzv. Kosova.

Izvinjavamo se svakom našem građaninu i svakom pripadniku našeg naroda, posebno našim ljudima na Kosovu i Metohiji, koje je uznemirio i povrijedio propust organizatora koji je našom reakcijom odmah otklonjen“ navodi se u saopštenju Fudbalskog saveza Srbije.
Zastava je, po određenim navodima, sklonjena iz dvorane još sinoć. Učinili su to navijači Crvene zvezde. Grupa ‘Delija’ upala je u dvoranu gdje se održava Kongres UEFA. Skinula je zastavu i zatim ju je zapalila.Srbi opleli po Vučiću zbog nezapamćenog poniženja usred Beograda: „Evo, stigla nam Republika Kosovo“
Snimci paljenja zastave kruže društvenim mrežama. Vidi se upad nepoznatih osoba u dvoranu i potom paljenje.
Rekli bismo, očekivane scene kada je dolazak Kosova u Beograd u pitanju. Pitanje je samo kakve će reakcije javnosti biti nakon svega. Ovo je svakako ogroman propust organizatora, a to je Fudbalski savez Srbije. Oni se za sada ‘peru’ od odgovornosti. Jasno je da krivicu prebacuju na UEFA i to se može uvidjeti iz saopštenja kojeg su izdali.