субота, октобар 12, 2024

Australija bolja od Kine

Slične objave

Podeli

ADELAIDE, 11.oktobar 2024. – U utakmici kvalifikacija za svjetsko fudbalsko prvenstvo 2026. azijska grupa c, Australije je pobijedila vrlo loš tim Kine rezultatom 3 :1 (1:1).

Jedan od najljepših fudbalskih stadiona na svijetu Adelaide Oval, bio je domaćin susreta pred 46 000 gledalaca, koji je za Australiju bio od velikog značaja jer su u prethodna dva kola “sokerusi” osvojili sam jedan bod i to s Indonezijom igrajući 0:0, dok su utakmicu s Bahreinom izgubili u Sidneju 0:1.

Bila je to prva utakmica novog selektora Tonija Popovića, dok je reprezentaciju Kine vodio Hrvat Branko Ivanković.

Kina je neočekivano povela u 23 minuti preko Jenga. Ključni trenutak prvog poluvremena dogodio se u sudijskoj nadoknadi kada je defanzivac Lewis Miller postigao izjednačujući pogodak. U nastavku, Craig Goodwin je u 53. minuti donio prednost Australiji, a konačan rezultat postavio je Nishan Velupillay golom u 92.

Poslije tri kola kvalifikacija vodi Japan koji je osvojio svih 9 poena i u utorak dočekuje Australiju, koja je druga sa 4 boda. Posljednja je Kina bez bodova.