уторак, јул 2, 2024

Od gotovog veresija: Srbija samo nerešeno protiv Kameruna

Slične objave

Podeli

BEOGRAD, 28. novembra 2022. – Fudbaleri Srbije propustili su priliku da na Svetskom prvenstvu u Kataru uknjiže prva tri boda u kvalifikacijama. Izabranici Dragana Stojkovića solidno su počeli, imali više loptu u posedu.

U 11. minutu Aleksandar Mitrović je nakon duplog pasa sa Tadićem pogodio stativu kamerunskog golmana. Sedam minuta kasnije isti igrač je nakon što je dobio poklon-odbitak iz neposredne blizine šutirao pored gola.

Na isteku prvih pola sata igre Kamerun je došao u vođstvo. Nakon kornera sa leve strane lopta je preletela buket srpskih odbrambenih igrača, okrznula jednog srpskog igrača do Kasteleta koji ju je sa metar-dva od gola sproveo u mrežu.

Nakon vodećeg gola Kameruna tim Srbije je delovao smušeno. Napadali su ali su često upadali u ofsajd zamke ili loše šutirali. Srbija je izjednačila u 46.minutu. Tadić je iz dubine terena izveo slobodan udarac, dobro je skočio Pavlović i loptu sproveo u gornji levi ugao golamana Kameruna. Prednost je doneo Sergej Milinković Savić preciznim udarcem sa 18 metara.

U nastavku reprezentacija Srbije je igrala dobro i u 53. minutu Mitrović je, posle “brazilske akcije” u kojoj su učestvovali Tadić, Sergej Milinković Savić i Živković sa četiri metra pogodio za 3:1. Usledio je pad igre, čemu je najviše doprineo Kamerunac Abubakar. Najpre je u 64. minutu lobovao srpskog golmana, a dva minuta kasnije Kamerun je izjednačio

Stojković je pokušao da trostrukom izmenom, uvođenjem Babića, Radonjića i Marka Grujića, koji su zamenili Veljkovića, Živkovića i Sergeja Milinkovića Savića. Pre toga povređenog Pavlovića zamenio je Stefan Mitrović a pred kraj meča umesto umornog Kostića na teren je ušao Đuričić. Šansu za trijumf imao je Aleksandar Mitrović u 76. minutu ali je bio sebičan. U 88. minutu Kostić je iz neposredne blizine gola prosto dodao loptu kemarunskom golmanu, a minut kasnije Aleksandar Mitrović je šutirao pored desne stative.

Stojković je suviše dugo držao u igri Aleksandra Mitrovića i Kostića i nakon vođstva od 3:1  dozvolio im da se zadovolje postignutim i brane ga. Umesto da je uveo Vlahovića i Jovića i nastavi sa ofanzivnom igrom reprezentacija je još jednom pokazala malodušnost.