недеља, јул 7, 2024

Hrvatska pobedila Brazil

Slične objave

Podeli

BEOGRAD, 9. decembra 2022. – Fudbaleri Hrvatske plasirali su se večeras u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su posle penala pobedili Brazil ukupnim rezultatom 5:3. Na stadionu Edukejšn pred 45.000 gledalaca rezultat posle regularnog dela meča bio je nerešen bez golova.

Strelac gola za Brazil bio je Nejmar u poslednjem minutu prvog produžetka, da bi izjednačenje Hrvatskoj doneo Bruno Petković golom u 12. minutu drugog produžetka.
Sigurni sa jedanaest metara za Hrvatsku su bili Nikola Vlašić, Lovro Majer, Luka Modrić i Mislav Oršić, dok su kod Brazila strelci sa “bele tačke” bili Kazemiro i Pedro.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv pobednika iz meča Argentina – Holandija, a taj meč je na programu večeras od 20 časova.