Slične objave

Dačić: Vehabija koji je sinoć ubijen tokom hapšenja pucao na policiju

BEOGRAD, 18. avgusta 2024. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova...

Podeli

BEOGRAD, 14. jula 2024. – Fudbalska reprezentacija Španije osvojila je prvenstvo Evrope u Berlinu, pobedom protiv Englesku 2:1. “Crvena furija” je povela u 47. minutu golom koji je postigao Niko Vilijams, a izjednačio je Kol Palmer u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Mikel Ojarsabal četiri minuta pre isteka regularnog toka meča.

Ekipa Luisa de la Fuentea pobedila je u svih sedam utakmica na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj i osvojila četvrtu titulu šampiona Evrope.Španija je u 66. minutu izvela dobar napad koji se završio udarcem Jamala, a golman Džordan Pikford izbacio je loptu u korner. Ubrzo je posle novog napada Španije Pikford morao da boksuje loptu..

Španac Rodrigo je najbolji igrač turnira, a reprezentativac te zemlje Lamin Jamal najmlađi igrač koji je igrao u finalu velikog takmičenja sa 17 godina i jednim danom. Na takmičenju u Nemačkoj postao je i najmlađi strelac u istoriji evropskih prvenstava.

Engleska je igrala za prvu titulu prvaka Evrope i prvi međunarodni trofej od 1966. godine, kada je trijumfovala na Svetskom prvenstvu.