субота, јул 27, 2024

Fudbal: Srbija u Podgorici savladala Crnu Goru

Slične objave

Podeli

BEOGRAD, 27. marta 2023. – Fudbaleri Srbije zabeležili su i drugu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se odigrati u Nemačkoj 2024. godine. Posle Litvanije pobeđena je i Crna Gora na gostovanju – 2:0.

Strelac golova bio je Dušan Vlahović u 78. i 94. minutu utakmice. Na startu meče Srbija je igrala u grču, što je nastavljeno tokom čitavog prvog poluvremena. Odbrana je solidno odradila svoj deo posla, ali su podbacili vezni red i napadači.

U takvoj igri domaći su više napadali i šutirali ka golu srpske reprezentacije. Najbolju priliku Stojkovićev tim imao je tek nakon pola sata igre, ali je Aleksandar Mitrović nakon dobrog prijema i okreta bio neprecizan.

Drugo poluvreme Srbija je odigrala bolje i sa dva gola napadača torinskog Juventusa, Dušana Vlahovića odnela čitav plen iz Podgorice. Fudbaleri Srbije kvalifikacije za EURO 2024 nastavljaju 20. juna gostovanjem u Bugarskoj.

U drugoj utakmici večeri u okviru G grupe Mađarska je savladala Bugarsku sa 3:0.