Slične objave

Podeli

Od specijalnog izveštača Portala Forum iz Melbournea

Novak Đoković opet je odigrao najduži meč drugog kola Australian Opena U Melbourneu, a rival mu je bio 24 godišnja nadolazeća zvijezda svjetskog tenisa, Aleksej Popyrin iz Australije.

Pred punim gledalištem u Melbourneu, u ravnopravnoj borbi dugoj tri sata i deset minuta,u drugom i trećem setu domaćin je igrao bolje, a uz iskustvo, Novak je nošen fantastičnom podrškom sa tribina, mada je i Aleksej imao svoju domaću publiku, uspio dobiti odlučujući treći set u taj breku.

Poslije toga mladi Australac više nije imao snage da ugrozi deseterostrukog šampiona prvog grend slema i najboljeg svjetskog igrača.

Đoković je na kraju trijumfovao rezultatom 6:3, 4:6, 7: 6, 6: 3, a u trećem kolu 19 jnauara igraće s Argentincem Echevarijem.