ADELAIDE, 12. mart 2025. – Američki predsjednik Donald Tramp poznat je po tome što pije 12 koka kola dnevno, a prvi ministar Australije Toni Albanese, poručio je zemljacima da bojkotuju i ne piju to osvježavajuće piće.
Odgovor je to na odluku američkog predsjednika koji je naredio uvođenju takse i na proizvode iz Australije.
„Umjesto koka kole i peps kole pijte Bundaberg pića, naš proizvod koji je ukusniji od američkih i nećete se pokajati“, poručio je Albanese.
Govoreći danas na Radio Melburnu, premijer Australije je odluku američkog predsjednika o taksama na uvoz ocijenio kao vrlo opasnu za svjetsku ekonomiju s dalekosežnim posljedicama.
„Najbolju stvar koju sada možemo da uradimo za Australiju je da kupujemo naše proizvode“, zaključio je Toni Albanese.
V. Vukoje